Paleografia. O disciplină universitară în lumea digitală. Exigențe didactice și resurse de cercetare

Directorul Centrului TRANS.SCRIPT, conf. univ. dr. Adinel-Ciprian Dincă (Facultatea de Istorie și Filosofie, Departamentul de Istorie Medievală, Premodernă și Istoria Artei), organizează online, la data de 30 aprilie 2020, o acțiune publică în cadrul programului Advanced Fellowship Intern al Institutului STAR-UBB.

În intervalul orar 11:00-1300 va avea loc un workshop cu titlul Paleografia, o disciplină universitară în lumea digitală. Exigențe didactice și resurse de cercetare”, la care vor participa cadre didactice și specialiști din mai multe centre universitare românești.

Pentru participare sau accesare este necesară contactarea organizatorului la adresele de email adinel.dinca@ubbcluj.ro sau adinel.dinca@gmail.com până la data de 30 aprilie 2020, orele 9:00.